Wynajętym samochodem do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Marzą Państwo o podróży w miejsce, w którym brak zasięgu przyniesie chwilę wytchnienia, a bliskość natury pozwoli naładować baterie?

W Polsce takich miejsc pod dostatkiem, ale dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to największy park narodowy w kraju i jeden z większych na terenie Europy. Celem jego utworzenia była ochrona mokradeł i torfowisk występujących wzdłuż rzeki Biebrzy. Właśnie w związku z występowaniem podmokłych terenów, obszar ten jest bardzo trudno dostępny dla ludzi i zapewne dzięki temu zachował swój dziewiczy charakter.
Występuje tu wiele rzadkich gatunków  ssaków, oraz roślin, a niektóre z nich są zagrożone wyginięciem. W BPN można spotkać m.in. wilki, łosie, gronostaje i bobry. Jednak najbardziej liczne na tym terenie są ptaki, szczególnie te, których funkcjonowanie jest bardzo ściśle związane z podmokłym i bagiennym środowiskiem. Charakter tego miejsca zawdzięcza się meandrującej rzece Biebrza.
Miejsce to obfituje w wiele atrakcji idealnych na rodzinne wycieczki, warto zwrócić uwagę na:
  • bogatą infrastrukturę szlaków pieszych i rowerowych, szczególnie ciekawy jest przebiegający przez Biebrzański Park Narodowy Podlaski Szlak Bociani o długości ponad 400km,
  • dużym zainteresowaniem cieszą się także spływy kajakowe Biebrzą, ten rodzaj przemieszczania się daje ogromną frajdę i możliwość podziwiania dzikiej natury.
  • Twierdza Osowiec – została wybudowana w drugiej połowie XIX w. przez Rosjan, była to wówczas jedna z najlepszych twierdz na całym świecie,
  • Kanał Augustowski, który miał łączyć Wisłę z portem w Windawie, uniezależniając Państwo Polskie od ceł nakładanych przez Prusy.
  • znajduje się tutaj wiele zabytkowych obiektów sakralnych np. w Wiźnie, Giełczynie, Krasnymborze,
  • młyny wodne, oraz drewniane wiatraki z XX wieku (Suchowola, Kamienna Stara, Karwów).

Oczywiście natura i występujące tu gatunki zwierząt są samą w sobie kluczową atrakcją, dla której warto odwiedzić Biebrzański Park Narodowy. Jest to raj dla miłośników ornitologii, fotografii i nie tylko. Park organizuje możliwość spotkania łosia oko w oko! W okresie bukowiska, czyli okresu godowego łosi można wziąć udział w wyprawie po trudno dostępnych mokradłach  i spotkać te tajemnicze zwierzęta na wolności – będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie.

Wszystkie osoby głodne przygód zachęcamy do odwiedzenia Biebrzańskiego Parku Narodowego, najlepiej w tym celu skorzystać z naszych usług i wynająć samochód, dzięki któremu będzie można komfortowo podróżować z całą rodziną.

moose

(fot. unsplash.com)

Zarezerwuj samochód

Miejsce wynajmu

Data

Godzina

Miejsce zwrotu

Data

Godzina

Kupon rabatowy

 

Warszawa Airport

ul. Żwirki i Wigury 2B
tel. +48 668 332 035
warszawa@osekrent.pl

Katowice

ul. Ligocka 103/ Budynek 1B
tel. +48 668 330 966
katowice@awos24.pl

Katowice - Pyrzowice

ul: Transportowa 2
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice
tel: +48 668 330 961
biuro@awos24.pl

Wrocław

ul. Graniczna 190
Port Lotniczy Wrocław
tel. +48 533 333 984
wroclaw@awos24.pl

Poznań

ul. Bukowska 285
Port Lotniczy Poznań Ławica
tel: +48 784 559 508
mail: poznan@awos24.pl

Kraków

ul. Medweckiego 1
Port Lotniczy Kraków-Balice
tel: +48 668 330 961
mail: biuro@awos24.pl

Gliwice

ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12
Dworzec PKP
tel: +48 668 330 966
mail: katowice@awos24.pl