Planujesz wynajem samochodu ? Sprawdź co warto uwzględnić przy wyborze odpowiedniego modelu.

Nieważne, czy wybierasz się na wakacje czy w podróż służbową, wynajem samochodu stanowi doskonały sposób na zachowanie mobilności oraz niezależności od lokalnej komunikacji miejskiej. Jest to usługa coraz bardziej popularna, jednak wymaga zachowania dużej ostrożności, zarówno przy wyborze wypożyczalni, jak i samochodu, którym będziemy się poruszać.

Czy każdy może wypożyczyć samochód?

Wynajem samochodów jest przeznaczony dla osób posiadających prawo jazdy, które musi być ważne przynajmniej do dnia oddania pojazdu. Niekiedy wypożyczalnia samochodów dodatkowo może określić jeszcze minimalny okres posiadania prawy jazdy, na przykład rok czy dwa lata. Niezbędne jest też okazanie drugiego dokumentu tożsamości, np. paszportu lub dowodu osobistego.

Umowa

Umowa wynajmu samochodu jest umową cywilnoprawną. Przed jej podpisaniem, należy upewnić się, czy precyzyjnie określono w niej obie strony, termin wynajmu, numer rejestracyjny pojazdu, a także wszystkie pozostałe warunki. W Polsce umowy są regulowane Kodeksem Cywilnym, zgodnie z którym roszczenia z tytułu najmu przedawniają się po upływie trzech lat.

Jakie możemy wypożyczyć auta?

Wypożyczalnie samochodów oferują pojazdy praktycznie wszystkich dostępnych na rynku marek. Ważna jest jednak nie tylko marka, a także segment, do którego przynależy pojazd, ponieważ jest to kluczowy wyznacznik ceny wynajmu auta za jeden dzień. Dla osób z małą ilością bagażu lub chcących poruszać się głównie po mieście, wystarczający powinien okazać się nieduży samochód zastępczy z segmentu A. W ofercie wypożyczalni można też znaleźć pojemne SUVy, rodzinne minivany, a także auta dostawcze.

Sprawdź stan techniczny samochodu

Decydując się na tani wynajem samochodów, warto dokładnie sprawdzić stan techniczny wybieranego pojazdu. Należy upewnić się, czy przekazywany w nasze ręce samochód nie posiada wgnieceń czy zarysowań, a jeśli tak, to czy właściwa adnotacja znalazła się w umowie. W przeciwnym razie, zwracając pojazd zastępczy, możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Można również skorzystać z opcji pełnego ubezpieczenie, dzięki któremu uszkodzenia samochodu nie powoduje dodatkowych opłat.
 
Pamiętajmy, że wynajem samochodu jest rozwiązaniem, które ma nam przede wszystkim ułatwić życie. Dlatego dokonując odpowiedniego wyboru pojazdu oraz wypożyczalni, możemy zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i zyskać możliwość cieszenia się komfortem jazy.

Zarezerwuj samochód

Miejsce wynajmu

Data

Godzina

Miejsce zwrotu

Data

Godzina

Kupon rabatowy

 

Warszawa Airport

ul. Żwirki i Wigury 2B
tel. +48 668 332 035
warszawa@osekrent.pl

Katowice

ul. Ligocka 103/ Budynek 1B
tel. +48 668 330 966
katowice@awos24.pl

Katowice - Pyrzowice

ul: Transportowa 2
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice
tel: +48 668 330 961
biuro@awos24.pl

Wrocław

ul. Graniczna 190
Port Lotniczy Wrocław
tel. +48 533 333 984
wroclaw@awos24.pl

Poznań

ul. Bukowska 285
Port Lotniczy Poznań Ławica
tel: +48 784 559 508
mail: poznan@awos24.pl

Kraków

ul. Medweckiego 1
Port Lotniczy Kraków-Balice
tel: +48 668 330 961
mail: biuro@awos24.pl

Gliwice

ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12
Dworzec PKP
tel: +48 668 330 966
mail: katowice@awos24.pl